PRZEDSZKOLE LOBUS w Suchej Beskidzkiej

Działająca od 2009 roku Specjalistyczna Niepubliczna Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna -LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka w Suchej Beskidzkiej w ramach spełnienia oczekiwań rodziców dzieci diagnozowanych i objętych terapią otwiera pierwsze w powieci Niepubliczne Przedszkole z Odzdziałami Specjalnymi i Oddziałem Integracyjnym.

Społeczność naszego przedszkola tworzyć będą dzieci w normie rozwojowej oraz dzieci niepełnosprawne, przede wszystkim dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i Całościowymi Zaburzeniami Rozwoju.

Ideą nowej placówki jest realizacja wspólnego, korzystnego dla wszystkich, wychowania i edukacji dzieci niezależnie od ich stanu zdrowia, zdolności, specyficznych potrzeb i ograniczeń.

Kładziemy nacisk na intensywną pracę terapeutyczną. Naszym celem jest przygotowanie dzieci do pełnego udziału i funkcjonowania w grupie integracyjnej bądź placówce masowej. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie w kwestii doboru grupy i programu terapeutycznego.