Przedszkolelobus.pl

GPS – rozwój przez zabawę

Start - GPS – rozwój przez zabawę
Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi zapewnia opiekę dzieciom z autyzmem i Zespołem Aspergera

Rozwój przez zabawę – GPS

GPS – system rozwoju przez zabawę, oparty na podejściu rozwojowym terapii autyzmu. Opiera się na założeniu, że dziecko uczy się poprzez związki emocjonalne z innymi osobami (rodzicami, terapeutami) i że umiejętności społeczne są nabywane przez dzieci w określonej kolejności, niezależnie od predyspozycji dziecka i w sposób niedyrektywny.

Podstawą systemu stworzonego przez Kat Houghton, jest zabawa. Zabawa, która wywołuje pozytywne emocje, budzi ciekawość i angażuje. GPS uczy interakcji i reagowania na potrzeby innych, a także radzenia sobie z trudnymi emocjami, jak gniew czy lęk.