Przedszkolelobus.pl

PECS – System wymiany obrazów

Start - PECS – System wymiany obrazów
Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi zapewnia opiekę dzieciom z autyzmem i Zespołem Aspergera

System wymiany obrazów – PECS

PECS – to system fizycznej wymiany symboli (jako nośników znaczenia) pomiędzy osobą niemówiącą a jej rozmówcą. Jest to program treningu porozumiewania się skierowany do dzieci z autyzmem, u których trudności komunikacyjne wynikają głównie z deficytów w sferze społecznej. Główną zaletą programu jest brak konieczności posiadania specjalistycznych pomocy edukacyjnych.

System został opracowany przez logopedę Lori Frost i behawiorystę Andrew Bondy’ego. Jest konkretnym programem umożliwiającym skuteczną komunikację. Nie wymaga wcześniejszego treningu.